Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku - Katowice Brynów

Uniwersytet Trzeciego Wieku (UTW) to nowa inicjatywa społeczna realizowana przez Fundację Komunikacji Międzykulturowej The LINK. Fundacja, której misją było do tej pory łączenie ludzi z wszystkich kultur świata, pragnie wybudować jeszcze jeden most – międzypokoleniowy. UTW, wpisując się w ogólnopolską kampanię społeczną pod hasłem Senior aktywny intelektualnie, społecznie i fizycznie, dąży do propagowania aktywności osób starszych oraz pogłębiania relacji międzyludzkich dzięki stwarzaniu okazji do inspirujących spotkań, integracji międzypokoleniowej i wymiany doświadczeń.

JUŻ DZIŚ MOŻESZ BEZPŁATNIE DOŁĄCZYĆ DO GRONA AKTYWNYCH, ŚWIADOMYCH SENIORÓW!

Uniwersytet Trzeciego Wieku jest dofinansowany przez Urząd Miasta Katowice w ramach projektów: Integracja i aktywizacja osób starszych, w tym kombatantów i osób represjonowanych” oraz  „Prowadzenie działań z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia mających na celu utrzymanie i poprawę zdrowia mieszkańców oraz związanej z nim jakości życia”.

W odpowiedzi na oczekiwania seniorów (także osób z niepełnosprawnością) została przygotowana szeroka oferta bezpłatnych zajęć, dająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań oraz pasji:

 

  • Z językami na Ty – kursy języków obcych Opracowaliśmy autorski, zindywidualizowany program skierowany do osób chcących szybko przyswoić języki obce oraz pragnących swobodnie komunikować się zarówno w sytuacjach towarzyskich, jak i podczas podróży, wyjazdów zagranicznych, w urzędach i instytucjach. Kładziemy silny nacisk na rozwój tych sprawności językowych, które umożliwiają komunikację, czyli mówienie oraz rozumienie ze słuchu. Udział w zajęciach pozwoli Tobie przełamać barierę językową i swobodnie komunikować się w języku obcym.

 

  • Komputer – mój przyjaciel”, „Smartfon bez tajemnic – Podczas zajęć Seniorzy dowiedzą się, jak wykorzystać najpopularniejsze aplikacje. Zdobędą praktyczną wiedzę oraz umiejętności, które pozwolą na lepszą, sprawniejszą, efektywną organizację życia naszych Słuchaczy. W sposób prosty i zrozumiały wyjaśnimy działanie i zasady obsługi smartfonu, komputera oraz aplikacji komputerowych i Internetu. Na zajęciach podejmujemy wiele ciekawych, przydatnych i praktycznych tematów związanych z obsługą nowoczesnych technologii.

 

  • Odżywiaj się zdrowo!” – spotkania z dietetykiem, Zapraszamy wszystkich, którzy pragną poznać zasady zdrowego odżywiania i dowiedzieć się, co jeść, aby długo żyć w zdrowiu i poprawić swoje samopoczucie. Podczas zajęć Seniorzy dowiedzą się, jaki rodzaj aktywności należy uprawiać, aby zachować sprawność fizyczną; co jeść, a czego unikać, aby układ pokarmowy dobrze funkcjonował; jak wzmocnić swój układ odpornościowy oraz co robić, aby zachować dobrą kondycję zdrowotną zarówno psychiczną, jak i fizyczną.

 

  • Ćwiczenia ruchowe (zdrowy kręgosłup, joga, nordic walking) – Zajęcia mają na celu przywrócenie częściowej lub całkowitej sprawności fizycznej seniorów. „Zdrowy Kręgosłup” to innowacyjny, nowatorski, autorski program zajęć ruchowych, na który składają się: elementy jogi i prawidłowego oddychania, ćwiczenia rozciągające, pilates, medytacja, muzyka relaksacyjna, aromaterapia, dzięki czemu uczestnicy „ćwiczą zarówno ciało jak i psychikę”. Jest to holistyczne – całościowe podejście do regeneracji zarówno fizycznej jak i psychicznej seniorów. Dzięki unikalnej kompozycji ćwiczeń, medytacji i technik relaksacyjnych, program „Zdrowy kręgosłup” umożliwia dogłębny, pełny relaks zarówno fizyczny jak i psychiczny, który jest warunkiem prawdziwego odpoczynku i poprawy nastroju.

Harmonogram zajęć od kwietnia 2019

Semestr letni trwa od 1 kwietnia 2019 r. do 30 czerwca 2019 r.

„Z Angielskim na Ty!”- kurs języka angielskiego – Środa 11:30-12:30

„Z Angielskim na Ty!”- kurs języka angielskiego dla początkujących-

Środa 12:45-13:45

Ćwiczenia ruchowe (zdrowy kręgosłup, joga) –

Środa 8:45-10:00 lub Piątek 12:30-13:45

Odżywiaj się zdrowo! – spotkania z dietetykiem-

 25 kwietnia, 16 maja, 13 czerwca, w godzinach 10:00-12:00.

ZAPISY NADAL TRWAJĄ!

Dodatkowe informacje

Profesjonalna kadra wykładowców w miłej i bezstresowej atmosferze ułatwi pogłębianie umiejętności . Oprócz stałego programu dodatkowo organizowane będą wycieczki krajowe i zagraniczne, wyjścia do kina, teatru, na koncerty, a także grille, wieczorki taneczne, biesiady, kino letnie, programy artystyczne, plenery malarskie i turnieje sportowe.  Nie zabraknie również zajęć – niespodzianek, spotkań z podróżnikami i ciekawymi ludźmi, cyklu wykładu o różnicach międzykulturowych Odkrywcy Kultur oraz prezentacji tradycji poszczególnych krajów. Będzie zatem międzykulturowo i międzypokoleniowo.

Zapisz siebie, zapisz swoich bliskich już dzisiaj!

 

  • telefonicznie: 534 989 728
  • w siedzibie: Katowice -Brynów, ul. Różyckiego 14c
  • mailowo:  utw@thelink.pl
  • za pomocą formularza umieszczonego poniżej

Z życia Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Drodzy Seniorzy,

Dziękujemy za tak liczną obecność na Dniu Otwartym 27 września 2018r. Liczmy, że spotkamy się z Państwem na zajęciach Uniwerysytetu Trzeciego Wieku oraganizowanym przez Fundację Komunikacji Międzykulturowej The Link.

Zapisz siebie, zapisz swoich bliskich już dzisiaj!